Neden ALARM SİSTEMLERİ

Soru-Cevap
 • Neden ALARM SİSTEMLERİ
 • Ücretsiz Mobil Uygulama Panik Butonu?

  Bu uygulama sayesinde herhangi bir acil durum anında lokasyon bilgilerinizi tek bir dokunuşla yakınlarınıza bildirebilirsiniz. Üstelik uygulamayı kullanabilmek için Pronet abonesi olmanız da gerekmiyor.

  Kolay kullanım özellikleri ile dikkat çeken uygulamamızı iPhone ve Android sahibi olan herkes App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak indirebiliyor. Uygulamamızın işleyişi Pronet abonesi olan ve Pronet abonesi olmayan kullanıcılar için bazı farklılıklar gösteriyor.

  Pronet abonesiyseniz; Uygulamaya Pronet Online İşlem Merkezi kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapıp, acil durumda iletişime geçilecek iki kişinin numarasını ilgili alanlara ekleyerek uygulamayı kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Sonrasında, herhangi bir acil durum anında ekrandaki “Panik” butonuna dokunmanız yeterli. Bu butona dokunduğunuzda, uygulama o an bulunduğunuz konumu tespit eder ve bu bilgileri adres ve koordinat olarak önceden belirlediğiniz iki kişiye otomatik olarak SMS ile gönderir. Ayrıca bu kişiler Pronet Alarm Merkezi tarafından aranır ve acil durumda olabileceğinize ilişkin sözlü bildirim yapılır. Bu hizmetten herhangi bir SMS ücreti ödemeden yararlanabilir ayrıca evinize ait alarm sisteminizin açık olup olmadığını ve alarm sinyallerinizin geçmişini de uygulama aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz.

  Pronet abonesi değilseniz; Herhangi bir kullanıcı adı ya da şifreye ihtiyaç duymadan kolayca uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için acil durumlarda ulaşılmasını istediğiniz iki kişinin iletişim bilgilerini ilgili alanlara eklemeniz yeterli. Sonrasında oluşabilecek herhangi bir panik durumunda, uygulamayı açıp ekrandaki ‘Panik’ butonuna dokunduğunuzda, uygulama yine aynı şekilde o an bulunduğunuz konumu tespit eder ve telefonunuzun SMS ekranına geçiş yaparak, tespit edilen konum bilgisini önceden belirlenmiş iki kişiye gönderime hazır bir şekilde telefonunuzun ekranına getirir. Sonrasında tek yapmanız gereken “Gönder” butonuna tıklamaktır. Başka bir ücret ödemenize gerek kalmadan yalnızca kendi tarifeniz üzerinden SMS ücretini ödeyerek bu hizmetten yararlanmanız mümkün.

  Bugüne kadar 100 binin üzerinde kişinin yüklediği uygulamamızın iPhone ve Android versiyonlarını aşağıdaki butonlar aracılığıyla indirebilirsiniz.

 • Alarm Sistemi Özellikleri?
  Alarm Paneli

  Alarm paneli, güvenlik sisteminizin bel kemiğidir. Bu panel, güvenlik sisteminin beyni ve merkezi olan bir bilgisayar gibi çalışır. Alarm sisteminizdeki diğer tüm cihazlar alarm paneli ile haberleşerek, alarm ve arıza bilgilerini alarm paneline iletirler. Eğer güvenlik sisteminiz kuruluysa ve dedektörler herhangi bir problem algılıyorlarsa, alarm paneline bir sinyal gönderirler.Alarm paneli de otomatik olarak merkezi arar ve durumun rapor edilmesini sağlar.

  Şifre Paneli

  Şifre paneli, alarm sisteminizi yönetmenize ve gözlemenize yarayan cihazdır. Bu panel ile sisteminizin kurulması, kapatılması, programlanması, alarm ve arıza bilgilerinizin takibi gibi işlemleri yapabilirsiniz.

  Harici Siren

  Harici Siren, alarm anında ışık (flaşör) ve yüksek şiddetli bir ses çıkararak çevredeki kişileri uyaran ve caydırıcı özelliği olan bir cihazdır. Sireni evinizin dışında, görülebilecek bir yere yerleştirilmesi caydırıcılığı artırır. Kablosunun kesilmesi durumunda, mevcut aküsü devreye girer ve çalmaya devam eder.

  Dahili Siren

  Dahili Siren, iç mekanlarda sizi uyaran ve önlem almanıza yardımcı olan bir uyarı sistemidir. Dahili Sirenle, her türlü güvenlik ihtilalinin anında farkına varabilirsiniz.

  Manyetik Kontak

  Manyetik kontaklar, evinize giriş imkanı sağlayan kapı, pencere, sürgülü kapı, havalandırma kapağı gibi girişlere yerleştirilen ve bu girişlerin herhangi bir hırsızlık durumunda zorlanması, açılması sonucu alarm sinyallerini Pronet Alarm Merkezi’ne ileten ve sirenlerin devreye girerek çalmasını sağlayan cihazdır. Yerinden oynatıldığında evinize giriş imkanı verebilecek her türlü yerde kullanılması mümkündür.

  Hareket Dedektörü (PIR)

  Güvenlik sisteminizin bir parçası olan hareket dedektörü, belirli bir hacimden büyük olan ve ısı yayan nesnelerin hareketini algılayarak Pronet Alarm Merkezi’ne sinyal iletilmesini sağlayan bir soygun ihbar dedektörüdür. Hareket dedektörlerinin, evcil hayvan bulunan evlerde kullanılmak üzere tasarlanmış hayvan algılamayan modelleri de bulunmaktadır.

  Panik Butonu

  Panik butonu, evinizde başınıza gelebilecek herhangi bir acil durum anında el ile yardım çağrısı yapmanıza yarayan butondur. Güvenlik sisteminiz kurulu olmasa dahi bu buton çalışır vaziyette olup, butona bastığınız anda Pronet Alarm Merkezi’ne sinyal gönderilir.

  Uzaktan Kumanda

  Uzaktan kumanda, kablosuz güvenlik sistemlerinde sisteminizin, şifre panelinden uzak bir noktadan kurulması ve kapatılmasına yarayan, anahtarlık biçimindeki kumandadır. Bu cihaz, aynı zamanda, panik butonunun işlevini de gerçekleştirir.

  Duman Dedektörü

  Güvenlik sisteminizde bulunan duman dedektörü bir yangın ihbar dedektörüdür. Herhangi bir yangın durumunda ortamda oluşan dumanı algılayarak Pronet Alarm Merkezi’ne sinyal gönderir. Güvenlik sisteminiz kurulu olmasa bile tıpkı panik butonu gibi kesintisiz olarak çalışmaya devam eder.

  Isı Dedektörü

  Güvenlik sisteminizde bulunan ısı dedektörü bir yangın ihbar dedektörüdür. Ortamda oluşan ani ısı değişikliklerinde ya da ortam ısısı belirli bir eşiği aştığında durumu algılayarak Pronet Alarm Merkezi’ne sinyal gönderir. Güvenlik sisteminiz kurulu olmasa bile tıpkı duman dedektörü gibi kesintisiz olarak çalışmaya devam eder.

  Gaz Dedektörü

  Güvenlik sisteminizde bulunan gaz dedektörü ortama yayılmış karbonmonoksit (CO), LPG ve doğalgaz kaçaklarını algılayıp, zehirleyici veya patlayıcı karışım oluşmadan durumu ihbar eden bir dedektördür. Güvenlik sisteminiz kurulu olmasa bile tıpkı duman dedektörü gibi kesintisiz olarak çalışmaya devam eder.

  Cam Kırılma Dedektörü

  Cam kırılma dedektörü, camın kırılması durumunda oluşan sesi algılayan ve alarm durumuna geçen soygun ihbar dedektörüdür.

  Kasa Darbe Dedektörü
  p>Kasa darbe dedektörü kasa gibi metal kutularda, darbe, delme, kesme gibi zorla açma girişimleri algılayan bir soygun ihbar dedektörüdür.

  Su Baskını ve Nem Dedektörü

  Su baskını ve nem dedektörü, ortamda istenmeyen nem oluşumu veya su baskınlarda alarm durumu oluşturan dedektör tipidir.

  Gsm / Gprs Modülü

  Alarm panellerinde hali hazırda sabit telefon hattı yolu ile Pronet Alarm Merkezi ile haberleşecek düzenek mevcuttur. Daha yüksek güvenlik riski olan mekanlarda SM/GPRS modülü ile ilave olarak GSM veya GPRS mobil telefon hatları üzerinden de haberleşme sağlanabilir.

 • Pronet Alarm Merkezi

  Pronet Alarm ve Çağrı Merkezi 1995 yılında kurulmuş olup, 2010 yılından beri İstanbul Flatofis’te faaliyetlerini sürdürmektedir.

  Pronet Alarm Merkezi, biyometrik sistemler ile erişim kontrolü sağlanmış yedekli bir altyapıya sahiptir. Kullanılan tüm bilgi işlem ekipmanı yangına karşı gazlı söndürme sistemleri ile donatılmış bir lokasyonda barındırılmaktadır. Yapılan tüm telefon görüşmeleri iki yönde de sürekli kayıt altına alınmakta ve gerektiği durumlarda kolluk kuvvetleriyle paylaşılmaktadır.

  PronetAlarm ve Çağrı Merkezi, tüm aramalara anında yanıt veren kapsamlı bir çağrı merkezi olarak hizmet vermektedir. Pronet Alarm ve Çağrı Merkezi, mekanda kurulu olan güvenlik sisteminin hırsızlık, soygun, yangın, su baskını, gaz kaçağı, acil sağlık sorunları gibi durumlarda alarm sinyalinin merkezdeki alıcılara gönderilmesi esasına göre çalışır. 365 gün 24 saat kesintisiz hizmet verir. Pronet Alarmve Çağrı Merkezi’nde 100’ü aşkın deneyimli ve profesyonel bir kadro görev yapmaktadır. Pronet Alarm Merkezi'nde görev alan müşteri temsilcileri işe alım sürecinden itibaren müşteri hizmetleri, stres ile başa çıkma, güvenlik prosedürleri vb. konularda sürekli eğitim görmekte ve mevcut 170.000'in üzerinde müşteriye hizmet vermektedirler. Merkezde bulunan alıcılar, alarmları öncelik sırasına göre bilgisayar ekranlarına aktarır. Alarmın geldiği yere ilişkin tüm iletişim detayları otomatik olarak operatörün önündeki ekrana gelir ve böylece çağrının gözden kaçma ihtimali ortadan kaldırılır. Pronet Alarm ve Çağrı Merkezi, gelen alarmın senaryosuna göre, önceden kararlaştırılmış olan aksiyonları gerçekleştirir. Gerekli durumlarda emniyet güçleri (polis/jandarma), itfaiye ve ambulans birimleri alarmın geldiği yere yönlendirilir.

  Kurumsal müşterilerimiz, kendilerine ait şube veya mağazaları güvenli internet bağlantısı ile takip edebilmekte, raporlayabilmekte ve gerekli kullanıcı değişikliklerini yapabilmektedir. Tahsis edilen özel çağrı merkezi numarası ile tüm hizmetlerden kurumun ihtiyacı olan hızda faydalanabilmektedirler.

 • Güvenlik İpuçları

  Dış kapınızın her zaman kilitli olduğundan emin olun.

  Balkon ve teras kapılarınızın içeriden kilitlenebilir olmasına dikkat edin.

  Delinme olanağı olmayan emniyetli kilit göbekleri kullanın.

  Evde çalışan ve kapının anahtarını kullanan hizmetli kişiler işten ayrıldığında kilitlerini değiştirin.

  Tatile çıkarken posta kutunuzun anahtarını güvendiğiniz bir komşuya teslim ederek fatura ve zarf birikmesini engelleyin.

  Hem iç hem de dış mekanda harekete duyarlı ve zaman ayarlı ışık kaynakları kullanın.

  Önlemlerinizi dengeli bir şekilde alın, yangın gibi panik durumları için bir kaçış planı belirleyin.

  Kapıda zincir ve emniyet kilidi bulundurun.

  Ev civarında dolaşan şüpheli kişiler görüldüğünde polise bilgi verin.

  Kapı anahtarınızı paspas altı, ayakkabı içi, elektrik ve su saati gibi akla gelebilecek yerlere saklamayın.

  "Evlere servis" hizmetinde, ürünü ulaştırmak için eve gelen görevliye mutlaka kimlik sorun.

  Evde kasa olsa dahi, fazla miktarda para ve ziynet eşyası bulundurmayın, bunun yerine banka kasalarını tercih edin.

  Hırsızın eve girdiğini fark ettiğiniz an, bulunulan yerde kalın ve ne istiyorsa alıp gitmesine izin verin.

  Güvenlik ipuçlarını aileniz ve özellikle çocuklarınız ile paylaşın, uygulamaları için onları teşvik edin.

 • Abonelik Sistemi

  Pronet Güvenlik, abonelik yoluyla güvenlik sistemi kiralaması uygulamasını ülkemizde hayata geçiren ilk firmadır.

  Abonelik sistemi sayesinde müşterilerimizin Pronet Güvenlik Sistemlerinde meydana gelecek her türlü yıpranma, bozulma gibi durumdan Pronet sorumlu olur. Abonelerimiz abonelik uygulaması ile her zaman son teknoloji güvenlik sistemi ürünlerden yararlanma fırsatına sahip olur ve ürünlerin geliştirme ihtiyacı Pronet tarafından takip edilir.

  Sistemin satın alınması durumunda; donanım için yapılması gereken yüklü bir yatırım maliyeti ortaya çıkar. Buna ek olarak, kullanıcının Alarm Merkezi bağlantısı için her ay ücret ödemesi gerekir. Ayrıca, 2 yıllık garanti süresi sonrasında, sistemde ortaya çıkması muhtemel arızaların giderilmesi de ücrete tabidir. Satın alınan sistemden memnun kalınmazsa, kullanıcının iade şansı bulunmaz. Ancak abonelik sistemi tüm bu olumsuz durumları ortadan kaldırır.

 • Sınırsız Ürün Garantisi

  Pronet Güvenlik sistemi aboneleri, abonelik süreleri boyunca evlerine kurulan tüm Pronet Güvenlik Sistemi donanımında yer alan ekipmanlar için sınırsız ürün garantisine sahiptir. Sistemde yaşayan her türlü ürün arızası ve teknik problemde ürünler teknik ekipler tarafından yenileri ile değiştirilir ve sistemin sorunsuz olarak çalışmaya devam etmesi sağlanır.

  Pronet Güvenlik aboneleri bu sistem ile sınırsız ürün garantisinin yanı sıra;

  Evlerine özel güvenlik sistemi donanımı

  7 gün / 24 saat Pronet Alarm Merkezi aboneliği

  İnternet üzerinden anlık raporlama

  Uygulamalı eğitim

  Sınırsız Teknik Destek

  gibi avantajlara sahip olarak yalnızca güvenlik sistemini kurdurmak ile kalmaz sistemden maksimum derecede yararlanabilmeleri için sunulan olanaklardan faydalanırlar.