Neden PRONET KAMERAM

Soru-Cevap
 • Neden PRONET KAMERAM
 • Pronet Kameram Nedir??

  Pronet Kameram, karmaşık ve pahalı kamera sistemlerine kaliteli bir alternatif olarak ortaya çıkmıştır. Pronet Kameram aboneleri, Kameram çözümü ile evlerinin ya da işyerlerinin canlı ya da kayıtlı görüntülerini cep telefonu, tablet ya da bilgisayar aracılığı ile diledikleri zaman izleme imkânına sahiptir.

  Pronet Kameram hizmeti, çocuğunu evde bakıcı ile bırakmak zorunda kalan çalışan bir anneden, çalışanlarını izlemek isteyen bir işyeri sahibine kadar çok geniş kitleler için ideal bir çözümdür.

  Kameralar, evinizin ya da işyerinizin belirlenen bölümlerine kurulduktan sonra mekânda müşterinin talebine göre sürekli ya da hareketi algılayarak Pronet Data Merkezi üzerine kaydetmeye başlar. Sizde bu görüntüleri Pronet Kameram mobil uygulaması ya da web sitesine üzerinden canlı ya da geçmişe dönük olarak kolaylıkla izleyebilirsiniz.

  Pronet Kameram hizmetinin kurulumu için tek gereken şey sadece bir internet bağlantısıdır.

  .
 • Pronet Kameram Özellikleri?
  Canlı / Kayıtlı Video İzleme

  Bu özellik ile internet bağlantısı olan bilgisayarınızdan ya da mobil cihazınızdan istediğiniz her an tüm kameralarınızı canlı olarak izleyebilir, kayıtlı videoları ise 60 güne kadar geçmişe dönük olarak izleyebilirsiniz

  Harekete Duyarlı / Sürekli Kayıt

  Görüntüler müşterinin talebine göre sürekli ya da hareket algıladığında Pronet Data Merkezi üzerine kaydedilir.

  Mobil Uygulama ve Webten Kolay Erişim

  Size özel tanımlanan kullanıcı adı ve şifrenizle Pronet Kameram mobil uygulaması ya da web sitesine bağlanarak görüntüleri dilediğiniz zaman kolaylıkla izleyebilirsiniz.

  Pant-Tilt Özelliği

  Aşağı-yukarı ve sağa-sola dönebilen hareketli kamera özelliği ile her açıyı kolaylıkla görebilir, dilerseniz kameraları uzaktan hareket ettirip yönünü istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

  Bildirimler

  Pronet Kameram sisteminde kullanılan kameralar hareketi algılayıp kayda başladığı anda, size de otomatik olarak gönderilen e-posta mesajlarıyla bilgi verilir.

  Kullanıcı Yönetimi

  Pronet Kameram sisteminde dilediğiniz kadar kullanıcıya görüntüleri izleme yetkisi tanımlayabilirsiniz.

  Kayıtlı Videoları Bilgisayara İndirme

  Pronet Kameram ile kaydedilen görüntüleri klipler halinde bilgisayarınıza indirebilir ve harici belleğe kopyalayabilirsiniz.

 • Neden Pronet Kameram?
  Güvenli

  Size özel olarak tanımlanan kullanıcı adı ve şifre ile yalnızca sizin erişebileceğiniz güvenli bir kayıt alanı sunar.Görüntüler Pronet'in güvenli altyapı sisteminde özel olarak kayıt altında tutulur.

  Mobil

  Nerede olursanız olun,yalnızca bir internet bağlantısı ile cep telefonunuzdan, tablet ya da bilgisayarınızdan evinizin ya da işyerinizin görüntülerine ulaşabilirsiniz.

  Konforlu

  Pronet Kameram ile aklınız işinizde ya da sevdiklerinizde kalmaz,size daha konforlu bir yaşamın keyfini sürmek kalır.

  Ekonomik

  Pronet Kameram pahalı kamera sistemlerine kaliteli ve ekonomik bir alternatiftir.

  Kaliteli

  Pronet Kameram hizmetinde aboneler;yüksek çözünürlüklü,kaliteli ve kullanımı kolay Panasonic markalı kameralar kullanır.

  Pratik

  Pronet Kameram'ın kullanımı çok kolaydır.Yalnızca bir internet bağlantısı ile pratik bir şekilde istediğiniz görüntileri izleyebilirsiniz.

  Kayıtlı Videoları Bilgisayara İndirme

  Pronet Kameram ile kaydedilen görüntüleri klipler halinde bilgisayarınıza indirebilir ve harici belleğe kopyalayabilirsiniz.

 • Pronet Kameram Sıkça Sorulan Sorular
  Kameram’ın evde kullanımı durumunda, kullanıcının internet bağlantısında teknik bir ayarlama yapması gerekli midir?

  Pronet Kameram kurulumunda hiçbir teknik bilgi gerekmemektedir. Kullanılan kameralar, kullanma kılavuzunda belirtildiği şekilde sisteme bağlanırsa ilave hiç bir ayar yapmaya gerek kalmadan çalışmaya başlar.

  Pronet Kameram güvenli midir?

  Pronet Kameram aracılığı ile ev veya iş yerinizde bulunan kameralardan kaydedilen görüntüler internet üzerinden aktarılarak, endüstriyel standartlarda şifreleme algoritmaları ile korunan veri merkezlerinde saklanmaktadır. Görüntülere Pronet çalışanları dahil hiç kimsenin, kullanıcının izni olmadan ulaşması mümkün değildir. Sisteme girişte kullanılan şifreler endüstri standardı SSL şifreleme sistemi ile korunmakta ve şifre sahibi dışında kimse tarafından bilinmemektedir. Sistemde bulunan görüntüler “ilk giren ilk çıkar” mantığı ile kaydedilmekte, kamera başına ayrılan ilgili veri alanının dolması üzerine en eski kayıt silinerek üzerine kayıt yapılması suretiyle saklama yapılmaktadır. Sistemden ayrılan kullanıcıların, sistemde bulunan geçmişe yönelik kayıtları, sistem iptalinden 10 dakika sonra tamamen silinir. Eğer sistemden ayrılma anında bulunan görüntülere ulaşılması isteniyorsa bu konuda bilgi verilmesi gereklidir.

  Kamera kayıtları nerede saklanmaktadır?

  Kayıt edilen tüm görüntüler Pronet’in güvenli altyapısında depolanır. Kullanıcının bilgisayarında ya da ayrı bir kayıt cihazı üzerine kayıt edilmez. Kullanım olarak web tabanlı e-posta servislerine (Mynet, Hotmail, Gmail gibi) benzetilebilir.

  Pronet Kameram hangi hedef kitleye hitap etmektedir?

  Bu hizmet, doğrudan son kullanıcıya hitap eden, kişiye evini veya işyerini uzaktan izleyebilme imkanı sunan bir hizmettir. Evdeki çocuğunu ve bakıcıyı, ev dışındayken izlemek isteyen ebeveynler, birden fazla lokasyonda şubesi bulunan küçük işyerleri (Tekel bayileri, gıda zincirleri, kuruyemişçiler, eczaneler vs), ofisi, deposu birbirinden çok uzak lokasyonlarda bulunan işletmeler bu hizmetten faydalanabilecek başlıca kitledirler.

  Pronet Kameram ile maksimum kaç kamera izlenebilir? Kullanıcı sayısı için bir limit var mıdır?

  Bu konuda bir limit yoktur. İstenilen sayıda kamera, istenilen kadar kullanıcı tarafından izlenebilir. Depolama kapasitesi, sunucu kapasitesi ve gereken bant genişliği ihtiyaca göre ayarlanabilir.

  Pronet Kameram hizmetinden yararlanmak için ne özellikte bir bilgisayar gereklidir?

  Pronet Kameram uygulamasını kullanmak için gerekli olan özellikler şu şekildedir.Internet tarayıcısı: Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üstü veya Firefox 1.4 ve üstü veya Safari 3.0 ve üstü İşletim Sistemi: Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8 veya Mac OS X veya Linux Kullanılacak bilgisayarlarda Java’nın en üst sürümünün bulunması gerekmektedir.Java’nın en üst sürümü www.java.com adresinden ücretsiz olarak elde edilebilir.

  Kayıt işlemleri hangi periyodlar için ayarlanabilmektedir?

  Pronet Kameram, istenirse ortamda hareket algıladığı zaman kayıt etmeye başlar. Kayıtlar, saat, gün ve hafta bazında yapılır. Yönetim panelinde bulunan ‘Ayarlar -> Zaman Çizelgesi’ bölümünden haftanın her günü için ayrı ayrı olmaz üzere 15’er dakikalık bölümlemeler halinde sürekli kayıt, hareket halinde kayıt veya hiç kayıt yapılmaması gibi farklı ayarlamalar yapılabilir.

  Örneğin;

  İşyeri kullanımı için; iş günlerinde mesai saatlerinde sürekli kayıt, mesai saatleri dışında hareket halinde kayıt, hafta sonları da tüm gün hareket halinde kayıt yapılması şeklinde bir ayarlama arayüz üzerinde yapılabilir. Ev içi kullanım için; hafta içi günlerde tüm gün hareket halinde kayıt, akşam belirli bir saatten sonra kayıt tutulmaması, hafta sonları da hiç kayıt tutulmaması gibi ayarlama yapılabilir.

  Kaydedilmiş görüntüleri bilgisayara taşımak mümkün müdür

  Pronet Kameram uygulaması tarafından kameralardan kaydedilen görüntüler, istenirse, uzun süreli saklama yapabilmek için, klipler halinde bilgisayara kaydedilebilir. Kaydedilen görüntüler Quicktime veya Windows Media Player programları ile izlenebilir.

  Görüntüleri cep telefonundan izlemek mümkün mü?

  Pronet Kameram sistemi üzerinde bulunan canlı ve kayıtlı görüntülere cep telefonundan ulaşmak mümkündür. Canlı görüntülere yüksek performans ile ulaşmak için cep telefonlarının Wi-Fi veya 3G ile ağa bağlanıyor olması gerekmektedir. EDGE veya GPRS destekli bağlantılarda görüntü akışı çok yavaş olacaktır.

  En fazla kaç tane kameram kullanabilirim?

  Aşağıda hangi hızlarda kaç kamera kullanabileceğinizi görebilirsiniz.

  1 Kamera – 250 Kbit Upload 2 Kamera – 500 Kbit Upload 3 Kamera – 750 Kbit Upload 4 Kamera – 1 Mbit Upload