Neden Pronet

Soru-Cevap
 • Neden Pronet
 • Neden Pronet'i tercih etmeliyim?
  Pronet ile sadece hırsızlardan korunmakla kalmaz, yangın ve sağlık sorunları gibi acil müdahale edilmesi gereken durumlar karşısında da, itfaiye ve ambulansın evinize gönderilmesini sağlarsınız. Pronet sizi ve sevdiklerinizi tüm bu durumlara karşı koruyan komple bir güvenlik çözümü sunar. Üstelik Pronet'in sunduğu güvenlik çözümleri yalnızca size özel çözümlerdir. Uzman güvenlik danışmanlarımız evinize, işyerinize ve yaşam senaryolarınıza en uygun güvenlik sisteminin detaylarını belirledikten sonra sisteminizin kurulumu gerçekleşir. Ayrıca 7 gün 24 saat hizmetinizde olan Pronet Alarm ve Çağrı Merkezi ile sürekli güvende olmanın huzurunu yaşar, geceleri rahat bir uyku uyuyabilirsiniz.
 • Pronet 5 Korumalı Güvenlik Paketi neleri kapsar?
  Pronet 5 Korumalı Güvenlik Paketi sizi hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, acil sağlık ve panik durumlarına karşı koruyan komple bir güvenlik paketidir. Pronet 5 Korumalı Güvenlik Paketi ile tek tuşla itfaiyeye, acil sağlık yardımına ve güvenlik güçlerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Pronet 5 Korumalı Güvenlik Paketi dahilinde bulunan Pronet Alarm ve Çağrı Merkezi, aboneliği ile 7 gün 24 saat süreyle güvenlik sisteminizden gelen sinyaller takip edilir ve sistemlerden gelen ilgili uyarı sinyaline göre ilgili güvenlik birimlerine (polis, itfaiye, ambulans) haber verilir. Ayrıca Pronet 5 Korumalı Güvenlik Paketi ile İnternet üzerinden anlık raporlama, uygulamalı eğitim, sınırsız teknik destek ve sınırsız ürün garantisi gibi imkanlara sahip olursunuz.
 • Evim/İşyerim sigortalı ise güvenlik sistemine neden ihtiyaç duyayım?
  Güvenlik sistemlerinin temel amacı, kişilerin başına gelebilecek hırsızlık, yangın gibi üzücü olaylara karşı önlem almak, henüz yaşanmadan ve kötü sonuçlar doğurmadan olayların önüne geçmektir. Sigorta, bu tip üzücü olaylar sonucu meydana gelen maddi hasarı kısmi olarak karşılayabilir, ancak manevi kayıpların geri gelmesi mümkün değildir. Bu doğrultuda güvenlik sistemleri ile sigortayı birbiri ile kıyaslamak doğru değildir aksine bu iki sistem birbirini bütünler. Bunun yanı sıra güvenlik sistemlerinde kullanılan sirenlerin, hırsızlar için caydırıcı özellik taşıması da vakaların meydana gelmesini büyük ölçüde engelleyerek kişileri/kurumları büyük maddi ve manevi kayıplara karşı korur.
 • Abonelik sisteminin, sistemi satın almaktan daha avantajlı olduğu doğru mu?
  Abonelik sistemi sayesinde Pronet Güvenlik Sisteminizde meydana gelecek her türlü yıpranma, bozulma gibi durumdan Pronet sorumlu olur. Abonelik uygulaması ile her zaman son teknoloji güvenlik sistemi ürünlerden yararlanma fırsatına sahip olursunuz ve ürünlerin geliştirme ihtiyacı her zaman Pronet tarafından takip edildiğinden siz bunu düşünmek zorunda kalmazsınız. Sistemi satın almak yüklü bir yatırım maliyeti ortaya çıkarır ve satın aldığınız sistemden memnun kalmamanız durumunda da iade şansınız bulunmaz. Oysa abonelik sistemi tüm bu olumsuz durumların önüne geçer.
 • Evimden taşınmak istersem sistemime ne olacak?
  Evinizden ya da işyerinizden taşınmak istediğiniz durumlarda, yeni taşınacağınız mekanda yapılacak olan keşfe bağlı olarak, gerekli görülmesi durumunda dedektör ilaveleri ile sistemi aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.
 • Alarm sistemim kuruluyken eve girdiğimde sistem beni nasıl tanıyacak?
  Eve girdiğinizde sisteminiz sizi kendi şifrenizi girdikten sonra tanır. Eve girerken sirenlerin çalmaması ve asılsız alarm oluşmaması için ise sistem size şifrenizi girmeniz için size belli bir süre izin verir. Bu süreyi kendiniz belirleyebilirsiniz. (Örn: 30 saniye)