Sıkça Sorulan Sorular

 • Sıkça Sorulan Sorular
 • Bayram ya da tatil günlerinde şifre verdiğim çalışanların evime / iş yerime girmesini nasıl engelleyebilirim?
  Geçici olarak çalışanlarınızın şifresini iptal edebilirsiniz. İptal etmek istemiyorsanız talebinizi Alarm Merkezi'ne iletebilir ve çalışanlarınızın şifresi ile sistem açıldığında da Alarm Merkezi'nin size haber vermesini sağlayabilirsiniz.
 • Pronet Alarm Merkezi'nden arandığımda müşteri temsilciniz görüştüğü kişinin ben olduğumu nasıl anlayacak?
  Her müşterimizin bir şifresi bulunur. Müşteri temsilcilerimiz sizi aradıklarında kendinize özel olarak ve daha önceden belirlenmiş bu şifrenizi size sorar ve şifre doğrulamasından sonra gerekli işlemler yapılır.
 • Alarm sistemim kuruluyken eve girdiğimde sistem beni nasıl tanıyacak?
  Eve girdiğinizde sisteminiz sizi kendi şifrenizi girdikten sonra tanır. Eve girerken sirenlerin çalmaması ve asılsız alarm oluşmaması için ise sistem size şifrenizi girmeniz için size belli bir süre izin verir. Bu süreyi kendiniz belirleyebilirsiniz. (Örn: 30 saniye)
 • Evimde evcil hayvan besliyorum, bu durumda alarm sistemini kullanmam mümkün mü?
  Hareket dedektörlerinin hayvan algılamayan modelleri mevcuttur. Fakat alarm sistemi kurulu iken evin içinde evcil hayvanların ve kullanıcıların rahatça dolaşılmasını isterseniz, manyetik kontakların ağırlıkla kullanıldıkları bir sistem tercih edebilirsiniz. Bu konuda, sistemi tasarlamaya gelen güvenlik danışmanlarımız size yol göstereceklerdir.
 • Sistemimin tamamen kablosuz olması mümkün mü?
  Evet, sisteminiz kablosuz olabilir. Fakat sirenler, tuş takımı ve telefon hattı için enerji kablolamasının yapılması gerekir.
 • Elektrik kesildiğinde sistem çalışmaya devam eder mi?
  Elektrik kesildiğinde, panel içerisindeki akü devreye girer. Panele bağlı uç birim sayısına uygun olarak sistem, minimum 8 saat kesintisiz olarak çalışır. Yani sistem, her koşulda devrede kalır. Hırsız sirenin kablosunu keserse sistem çalışmaya devam eder mi? Bu durumda, sirenin içerisindeki akü devreye girer ve siren, akü bitene kadar çalmaya devam eder.
 • Alarm merkezi bağlantısı için ek bir sabit hat almam gerekir mi?
  Hayır. Mevcut telefon hattı kullanılabilir. Aynı hattın, Alarm Merkezi tarafından kullanılması telefon ve faks cihazlarının çalışmasına engel olur. Bir alarm anında eğer telefon hattı meşgul ise, sistem telefon konuşmasını keserek, alarma öncelik verir.
 • Pronet Alarm Sistemi, Alarm Merkezi ile nasıl bağlantı kurar?
  Pronet Alarm Sistemi, sabit telefon hattı, GSM hattı, data hattı ve internet bağlantısı (ADSL) yöntemlerinden birini kullanarak Pronet Alarm Merkezi ile bağlantı kurar. Müşterilerimiz dilerse bu yöntemlerden biri veya birkaçını aynı anda tercih edebilir.
 • Farklı bir alarm sistemim var ise Pronet Alarm Merkezi hizmetinden yararlanmam mümkün müdür?
  Herhangi bir alarm merkezine bağlı olmayan mevcut bir alarm sistemi donanımınız bulunuyorsa Pronet'ten yalnızca alarm merkezi hizmeti alabilirsiniz. Bunun için yalnızca aylık Pronet Alarm Merkezi abonelik bedelini ödersiniz.
 • Pronet Alarm Merkezi hizmeti bana ne tür avantajlar sağlar?
  Pronet Alarm ve Çağrı Merkezi ile mekanınızda kurulu olan güvenlik sistemi; hırsızlık, soygun, yangın, su baskını, gaz kaçağı, acil sağlık sorunları gibi durumlarda merkezdeki alıcılara alarm sinyali gönderebilir ve böylelikle gelen alarm sinyaline göre emniyet güçleri (polis/jandarma), itfaiye ve ambulans birimleri mekanınıza yönlendirilerek hızlıca olaya müdahale edilmesi sağlanır. Pronet Alarm ve Çağrı Merkezi'nde bulunan alıcılar, alarmları öncelik sırasına göre bilgisayar ekranlarına aktarır. Alarmın geldiği yere ilişkin tüm iletişim detayları otomatik olarak operatörün önündeki ekrana gelir ve böylece çağrının gözden kaçma ihtimali ortadan kaldırılır. Herhangi bir alarm merkezine bağlı olmayan güvenlik sistemleri yalnızca lokal olarak çalışır, buna araba alarmlarını örnek gösterebiliriz. Ayrıca sirene yapılabilecek herhangi bir sabotajda, sistemin eğer bir alarm merkeziyle bağlantısı yoksa, ortada kullanıcıyı uyaran unsur kalmaz. Alarm merkezinin diğer faydaları ise; aylık raporlama, bazı arızaların uzaktan kontrolü, 24 saat teknik destek, sistem kurulumunun unutulması durumunda haberdar edilme, şifre kullanıcılarına zaman kısıtlaması olarak sayılabilir.